O mně

Hana PALEČKOVÁ

Fotografování se věnuji od roku 2001, kdy jsem začala fotografovat kinofilmovým kompaktem, poté jsem přešla na kinofilmovou zrcadlovku a nyní se jižž plně věnuji digitálnímu fotografování. Zabývám se převើně fotografováním přírody a krajinných detailů, architektury a občas si zkusím i reportើní fotografii. Zajímavou fotografickou disciplínou je i makrofotografie a v poslední době pronikám do tajů průmyslové fotografie.

Společně s libereckým Fomaklubem a jabloneckým Balvanem se podílím na klubových výstavách, na mnohých místech v ČR i v Evropě jsem vystavovala i individuálně. V  Liberci jsem se představila se svými výstavami „Stromy“, „Kouzlo Českého ráje“, „Vodní hladiny“ či Střípky z cest. V Praze jsem představila svou výstavní kolekci s názvem Krajiny, a to celkem na dvou místech. V jižních Čechách v Blatné vystavuji celé léto 2014 soubor 50 velkoformátových fotografií Kouzlo krajiny. Spolupracuji na německém projektu Via Sacra, který postupně putuje po Itálii (Turín, Řím), Polsku (Jelenia Góra, Jawor) a Německu (Berlín, Zittau, Würzburg, Herrnhut, Dresden). V roce 2013 byl tento projekt včetně mé fotografie představen až v Jeruzalémě. Z dalších míst v Německu, v kterýchž jsem své fotografie samostatně vystavovala, lze jmenovat např. Zittau, Kurort Oybin, Seifhennersdorf.

Publikuji rovn쾞 v českých časopisech, např. Krkonoše, SKI magazín, SKY magazín, Krásy Česka.

Účastním se různých celostátních i evropských sout쾞í, např. Fotograf roku, Travel Photo (v roce 2006 umístění v obou na bodovaných místech), Glanzlichter, ale i regionálních (např. „Stromy mýma očima“), v nichžž jsem několikrát za sebou získala cenu za 1.-3. místo v diváckém, ale i odborném hodnocení. V roce 2012 jsem v celostátní soutěži Zaostřeno na Jizerky získala 1. místo v diváckém hlasování. V roce 2013 byla má fotografie Letní idyla ve Vyšším Brodě oceněna odbornou porotou 1. místem v celostátní soutěži Brody v Brodě. Na konci roku 2013 jsem získala dvojí ocenění od odborné poroty ve fotografické soutěži Správy železniční dopravní cesty, a to 1. a zároveň 3. místo v tématu Historická železnice. V roce 2014 jsem se stala nejúspěšnější autorkou fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky, oceněnou odbornou porotou, mezi 13 nejlepších snímků soutěže se dostaly hned tři mé fotografie. V roce 2014 a 2016 jsem byla poctěna výběrem do nejlepších 50 fotografií v celostátní prestižní soutěži společnosti Nikon. V roce 2017 jsem v rámci libereckého Fomaklubu v celostátní fotografické soutěže Český ráj obsadila 1. a 2. místo, mezi všemi zúčastněnými fotokluby poté 9.místo celkem. V soutěži Bystřická zrcadlení jsem v 11/2016 obsadila 3. místo v tématu Po stopách králů a v 11/2017 jsem v téže soutěži získala Čestné uznání II.stupně v tématu Černobílé emoce. V porotě zasedl uznávaný fotograf Jindřich Štreit. V roce 2018 jsem v celostátní fotografické soutěži Český ráj obsadila za FOMAklub Liberec 1.místo, v celkovém hodnocení mezi všemi zúčastněnými fotokluby skvělé 3.místo. V paralelní československé soutěži v rámci fotoklubů Českobudějovický mapový okruh jsem za jablonecký fotoklub Balvan obsadila 2. místo a v celkovém hodnocení 5.místo mezi všemi účastníky. V 11/2018 jsem zabodovala v železniční fotosoutěži pořádané Správou železniční a dopravní cesty a v kategorii Současná infrastruktura jsem vybojovala 2. místo a prezentaci v prestižním kalendáři na rok 2019.

Další mé fotografické aktivity si lze prohlédnout v menu REFERENCE a VÝSTAVY, ukázku z mé tvorby lze naleznout v menu GALERIE.

Kontaktovat mě můžete buď na mailu nebo na tel., uvedeném v menu KONTAKT.

Facebook:    https://www.facebook.com/HaniPhoto77/
Instagram:  https://www.instagram.com/paleckova_hana/

 

             

V poslední době jsem zcela propadla kouzlu elegantního oblékání (včetně nutných artefaktů, jako jsou klobouky, rukavičky, paraplíčka, vějíře, atd…), rovněž se věnuji i historickým kostýmům a ohromně mne baví navštěvovat speciální jarmarky nebo historické akce, rovněž různé fotografické ateliéry, kde pod rukami šikovných fotografů vznikají mé portréty. Nahlédnout můžete…budu velmi potěšena, pokud budete mé nadšení sdílet se mnou… Galerii k prohlížení Vám představuji právě nyní….